SPORTSKI PRAZNICI 2021.
Autor: Marija Krajtner, 30. 8. 2021.

Hrvatski je školski sportski savez u suradnji sa Županijskim školskim sportskim savezima i uz potporu Ministarstva turizma i sporta proveo projekt pod nazivom „Sportski praznici“. Cilj projekta bio je uključivanje što većeg broja djece u organizirani oblik tjelesne aktivnosti. Program se provodio na otvorenom prostoru, poštujući epidemiološke mjere te pod stručnim vodstvom kineziologa Gorana Mlakara. Na taj smo način omogućili učenicima dodatno kvalitetno programirano vrijeme i nakon završetka redovite nastave. Projekt se provodio u četiri uzastopna tjedna počevši od 28. lipnja pa do zaključno s 23. srpnjem 2021. godine. Jedan programski tjedni ciklus uključivao je radne dane (ponedjeljak – petak) od 8.30 do 11.30 sati, odnosno 20 školskih sati tjedno. Aktivnosti koje smo pripremili za učenike su: - Bicikliranje (za učenike nižih razreda od Čaglina do Vlatkovca u duljini od 16km, a za učenike viših razreda od Čaglina do Mokreša u duljini od 25km) - Sportski ribolov (na Sovskom jezeru i ribnjaku u Bektežu) - Adrenalinski park Duboka (posjet Adrenalinskom parku u Parku prirode Papuk) - Planinarenje (planinarska ruta od Ruševa do Sovskog jezera u duljini od 9km) - Jahanje (na ranču Čondić u Kadanovcima) Svi prijavljeni učenici uspješno su odradili sve zadane aktivnosti. Ovim putem bi se zahvalili svim sudionicima koji su omogućili ostvarenje ovog projekta. Prvenstveno bi se zahvalili Općini Čaglin na financijskoj potpori i ustupljenom kombiju za prijevoz učenika, lokalnim obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima koja su prezentirala svoje aktivnosti na imanjima i toplo nas ugostili - OPG Nekić iz Mokreša te obitelji Barišić koja je imala tu želju, ali nas vrijeme nije poslužilo, Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Čaglin na prezentaciji vatrogasnih vozila i vatrogasnih štafetnih igara, Domu za odrasle osobe Ljeskovica na ustupljenom kombiju za prijevoz učenika, Javnoj ustanovi za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije i Udruzi za uređenje i zaštitu Sovskog jezera što nam je omogućila boravak na Sovskom jezeru, Športskoj ribolovnoj udruzi Bektež što nam je omogućila ribolov na njihovom ribnjaku, instruktorima u adrenalinskom parku Danijelu, Stjepanu i Marinu na strpljenju i pomoći i obitelji Čondić na ugodnom gostoprimstvu. Posebna zahvala našem domaru Luki Kiru koji nam je stalno bio na raspolaganju, svim roditeljima, bakama i djedovima na odličnoj komunikaciji, pomoći i suradnji pri realizaciji ovog projekta te što su prepoznali vrijednosti ovog projekta i organiziranog načina provođenja slobodnog vremena svoje djece tijekom ljetnih praznika. Na kraju, svakako ne smijemo zaboraviti i vas dragi učenici, koji ste sudjelovali u ovim sportskim praznicima. Nadamo se da ste uživali u ponuđenim aktivnostima i druženju. Ostanite vedri, veseli i nasmijani, ali i aktivni tijekom narednih dana praznika. Sportski pozdrav svima!