ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ NJEMAČKOG JEZIKA
Autor: Marija Krajtner, 19. 3. 2021.

[ACHTUNG! ACHTUNG!]
U našoj školi je u srijedu, 17.3.2021. održano Županijsko natjecanje za osnovne i srednje škole iz njemačkog jezika. Organizirani bus s učenicima i učiteljima stigao je u 8:50. Natjecalo se 22 učenika u 4 kategorije: 8.razred – Kategorija I, 8.razred – Kategorija II, 2. razred srednje škole i 3. razred srednje škole. Na natjecanju se okupilo ukupno 17 učenika iz 8 osnovnih škola i 5 učenika iz 4 srednje škole te 13 učitelja koji su došli u pratnji učenika. Natjecanje je trajalo od 10:00 do 12:00, a sastojalo se od slušnog dijela i dijela čitanja s razumijevanjem. Potom je 6 članova Županijskog povjerenstva imalo zadatak ispraviti sve testove. Za to vrijeme za učenike i učitelje bio je organiziran ručak. Učenici su siti nestrpljivo čekali rezultate.

Od troje učenika 8.razreda iz kategorije I, najbolja je bila učenica Amalija Ljubica Didović, učenica Osnovne škole fra Kaje Adžića iz Pleternice, s postignutih 48 bodova. Između dvoje učenika 2. razreda srednje škole bolja je bila učenica Rene Vesterman iz Obrtničke škole, s postignutih 43 boda. Prvo mjesto između troje učenika 3. razreda srednje škole pripalo je učenici Sari Komljenović, učenici Srednje škole Pakrac, s osvojenih 31 bod.

Druga kategorija učenika 8. razreda namjerno je preskočena jer želimo istaknuti da je prvo mjesto u svojoj kategoriji postigla NAŠA učenica Antea Borevac s odličnih 67 od 70 bodova! To ni ne čudi s obzirom da je Antea nakon prolaska na županijsko natjecanje skoro svakodnevno ostajala u školi poslije nastave kako bi se dobro pripremila. Prvotno razočarenje zbog izlaska ostalih natjecatelja njezine kategorije iz učionice prije nje, zamijenjeno je srećom kada su obznanjeni rezultati testova. Kroz razgovor s učenicima smo saznali da su neki zadovoljni rezultatom, a neki razočarani jer su mišljenja da su mogli i bolje, što je još jedan dokaz kako su trud, volja i uloženo vrijeme potrebni za postizanje uspjeha. Nakon uvida u testove, učenici i učitelji su se još malo podružili te su potom busom otputovali svojim školama.

Osim što smo postigli odličan rezultat, gosti su pohvalili i organizaciju Županijskog natjecanja, koja je bila na visokom nivou s obzirom na epidemiološke mjere. U pripremu i organizaciju natjecanja bili su uključeni svi, od ravnateljice, tehničkog osoblja, stručne službe, učitelja razredne i predmetne nastave. Stoga ni ne čudi da je sve proteklo u najboljem redu i da su se naši gosti osjećali tako ugodno unatoč natjecateljskoj tremi.

Našoj Antei ČESTITAMO i želimo joj viel Glück da uskoro bude pozvana na Državno natjecanje!

PREDSJEDNICA ŽUPANIJSKOG POVJERENSTVA                                             IZ NJEMAČKOG JEZIKA

ANITA OREČ