Dan škole 2014.
Autor: Marija Krajtner, 17. 6. 2014.

//File/UZOR_RODITELJ[1].doc

//zvjezdana.doc

U srijedu 11.lipnja proslavili smo Dan škole. Ravnateljici škole gospođi Slađani Švajda ovo je prvi Dan škole koji je organizirala kao ravnateljica, jer je na dužnost nastupila 1.travnja ove godine. Ovogodišnji Dan škole je značajan jer smo ga povezali s pedesetom obljetnicom škole. Značajna obljetnica dodatno je obvezala djelatnike škole da pokažemo što i kako radimo i koliko smo vezani za našu školu. Treba istaći kako je učiteljski poziv jedan od najčasnijih, ali i najtežih. I svi koji misle kako rad s djecom ne iziskuje puno emocionalne inteligencije, empatije i prije svega ljubavi za poziv koji smo odabrali, ne mogu razumjeti kako pazimo na svaku sitnicu kada radimo s djecom.  Potrebno je puno rada, ne samo u obrazovnom području, već i u odgojnom. Dan škole je prigoda gdje odgojni moment igra značajnu ulogu.
Posebno nas veseli što su nam ovu značajnu obljetnicu osobno došli čestitati župan Požeško-slavonske županije gospodin Alojz Tomašević, zamjenik župana za gospodarstvo gospodin Željko Jakopović, načelnik Općine Čaglin gospodin Ivan Đurina, ravnatelj Doma za psihički bolesne odrasle osobe u Novoj Ljeskovici gospodin Ivan Vlahović, ravnatelji osnovnih škola iz Kaptola i Trenkova gospoda Nino Diklić i Josip Prološčić. Ne zaboravljamo ni bivše djelatnike škole, drage umirovljenike, predstavnike UHDDR-a ogranak Čaglin, predstavnike Matice umirovljenika ogranak Čaglin, bivše učenike, roditelje i stanovnike Općine.
 U kulturno-umjetničkom programu predstavili smo dio onoga što smo s učenicima uvježbali u jezično-umjetničkom području. Od pjevačkog zbora, tamburaškog orkestra, dramskih i recitatorskih skupina, literarnih radova, pjevačkog zbora ,,Mama za 10,, pa do prodajne izložbe radova Učeničke zadruge ,,Per aspera ad astra,, i gostiju iz Kutjeva, grupe Sanjari, kroz program su nas vodile učenice Irena Bjelajac i Dejana Pacina. I ove godine Učiteljsko vijeće je izabralo Uzor-učenika za tekuću školsku godinu. To je Dejana Pacina, učenica VIII.a razreda, za koju svi koji je poznamo imamo samo riječi hvale. Ove godine smo po prvi puta imali i dobitnicu priznanja Uzor-mama. Taj naslov je i više nego zasluženo ponijela mama troje naših učenika, gospođa Zvjezdana Vidmar iz Milanluga. Zbog čega je baš gospođa Zvjezdana ovogodišnji nositelj ove titule, pročitat ćete u jednom od sljedećih članaka.
Nakon završetka kulturno-umjetničkog programa, uslijedio je domjenak za sadašnje i bivše djelatnike škole i goste. Po prvi puta domjenak je organiziran izvan prostorija škole, u ugostiteljskom objektu ,,Zadrugar,, koji je osnovala skupina hrvatskih branitelja iz čaglinskog kraja.
Petak smo predvidjeli za sportski dan. Dok je u srijedu temperatura prelazila 35 celzija, u petak nam je kiša prekinula sportske susrete. Ali, zato su šahisti bili na sigurnom, u našoj maloj (zasad i jedinoj), dvorani te su svoje šahovske mečeve odigrali na vrijeme. Pobjednici po kategorijama su nagrađeni medaljama i priznanjima. Tko su oni, kao i ostale pobjednike u natjecanjima koja su se uspjela održati objavit ćemo na našim web stranicama. Uglavnom, dan poslije Dana škole čule su se same pohvale za program, organizaciju, trud i pozitivnu atmosferu. Ako je i bilo drugačijih komentara, do nas koji smo se izuzetno trudili da sve prođe u najboljem redu,oni nisu doprli.
Zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima, djelatnicima koji su nastupali u programu, ili na bilo koji način sudjelovali u organizaciji, podržali nas i pohvalili.
NASTOJAT ĆEMO DA SVAKI SLJEDEĆI DAN ŠKOLE BUDE JOŠ BOGATIJI, RAZNOVRSNIJI I SVEČANIJI. KAKO BI TO OSTVARILI TREBA NAM PODRŠKA SVIH VAS!

Pedagoginja škole

Liljana Đurđević

S P O R T S K I   D A N

„Sportski dan“ postaje tradicionalno obilježavanje zadnjega nastavnoga dana školske godine. 13. lipnja 2014. g. učenici su se natjecali u raznim sportskim igrama.

Učenici razredne nastave MŠ, zajedno s učenicima PŠ Djedina Rijeka, Ljeskovica, Ruševo i Sovski Dol, podijelili su se u šest skupina i natjecali u štafetnim igrama. Dali su svojim skupinama sljedeća imena: Pobjednici, Vatreni, Zmajevi, Neustrašivi, Hrvatska, Oggy i žohari.

Za prvu natjecateljsku igru trebali su izuti jednu tenisicu i staviti ih na udaljenu hrpu. Zadatak je bio skakutati na jednoj nozi, pronaći svoju tenisicu, obuti je i dotrčati natrag. Druga igra bila je nošenje krumpira na žlici, a u trećoj igri trebali su napuniti praznu bočicu vodom koju su donosili u probušenoj čaši.

Pobijedila je ekipa Vatrenih sa osvojenih 17 bodova, dok su ekipa Zmajevi i Hrvatska imali 16 bodova. Ekipa Neustrašivih imala je 15, Oggy i žohari 12, a Pobjednici 8 bodova.

Smijeha, zabave, natjecateljskog duha, navijanja i veselja nije nedostajalo, usprkos kiši koja je počela padati i prekinula natjecanje pa je dodjela pohvalnica, nagrada i sendviča održana u učionicama škole.

učiteljica Marina Baričević