OBILJEŽEN MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI
Autor: Marija Krajtner, 15. 12. 2020.

U sklopu Školskog preventivnog programa, Kurikuluma zdravstvenog odgoja i Kurikuluma građanskog odgoja, škola obilježava i Mjesec borbe protiv ovisnosti. To je razdoblje od 15.studenog. do 15. prosinca.

Ove godine učenice 7. razreda Dana Damjanović, Tena Jurić, Lorena Švajda i Tea Topić su uz poštivanje epidemioloških uvjeta, izradile plakat na kojem su navedene neke od najčešćih vrsta ovisnosti. Svoj doprinos izradi plakata dala je i osmašica Tea Njerš. Svaka od njih je dobila zadatak da potraži  i objasni štetnost jedne vrste ovisnosti. U 2. polugodištu snimit ćemo ih kako objašnjavaju zašto su ovisnosti štetne te njihove zaključke prezentirati na satovima razrednika putem projektora.  Prethodnih godina učenici od 5. do 8. razreda su imali zadatak napraviti plakat o jednoj od ovisnosti te su predstavnici razreda obilazili sve razrede u školi i objašnjavali štetnost i posljedice svih vrsta i oblika ovisnosti. Kako ove godine takav oblik prezentacije nije moguć odlučili smo se na ovaj način upozoriti učenike koji su to oblici ovisnosti i naučiti ih kako reći NE bilo kome tko ih pokušava nagovoriti da konzumiraju drogu, alkohol i/ili cigarete. Također da nauče kako nije dobra ovisnost o internetu te da je kockanje i klađenje također jedan veliki porok.

U školi nastojimo poučiti učenike zašto su ove ovisnosti štetne i kakve sve posljedice ne samo za ovisnika, već i njegovu obitelj i okolinu, ima korištenje bilo koje od ovih ovisnosti.

Pedagoginja škole: