Županijska smotra LiDraNo 2020.
Autor: Marija Krajtner, 11. 3. 2020.

Danas smo u literarnom i dramskom izrazu predstavljali našu školu na Županijskoj smotri LiDraNo.

Učitelj hrvatskog jezika i knjižničar Emir Džaferović bio je mentor sedmašu Marinu Knausu u literarnom izrazu. Njegov sastavak ,,Pismo" dobio je puno pohvala od Prosudbenog povjerenstva.
U dramskom, pak, izrazu imali smo predstavnike i u pojedinačnom i u skupnom izrazu. Pedagoginja Ljiljana Đurđević bila je mentorica u oba izraza.
Učenica Dana Damjanović se predstavila monologom temeljenom na ulomku iz romana ,, Sadako hoće živjeti". Povjerenstvo je pohvalilo njen kostim i scenski nastup.
U skupnom izrazu učenici koji pohađaju od 1.do 4. razreda Noa Bardač, Andrej Bošnjak, Petra Grgurić, Laura Lovrić, Mateo Pajestka, Ivona Švajda i Vanesa Zečević su kroz igrokaz ,,Začarana kraljevna" temeljen na bajci braće Grimm ,,Kraljević žabac" pokazali kako lopta koja upadne u bunar zakotrlja jednu predivnu bajku.
Za državnu smotru LiDraNo u kategoriji skupnih nastupa predložen je, uz još dvije škole ( Kutjevo i Velika ), naš igrokaz.
Konačna odluka koje tri predstave iz 4 slavonske županije idu na Državni LiDraNo znat će se za dva do tri tjedna.
Uz čestitke učenicima, držimo palčeve da još jednom čaglinska škola predstavlja na državnoj razini, ne samo školu, Općinu Čaglin i našu Županiju.