ČAGLINSKI UČENICI SUDJELOVALI NA JAVNOJ TRIBINI POVODOM DANA RUŽIČASTIH MAJICA U OŠ OKUČANI
Autor: Marija Krajtner, 28. 2. 2020.

Na poziv ravnateljice Ivane Mijatović i pedagoginje Marine Bujas iz OŠ Okučani učenici 7. razreda naše škole Antea Borevac, Andrej Bošnjak, Vedrana Majetić i Marta Vidmar, u pratnji ravnateljice Slađane Švajda i pedagoginje Ljiljane Đurđević sudjelovali su u obilježavanju Dana ružičastih majica u OŠ Okučani.

Cilj ove aktivnosti je promicanje Nacionalnih programa prevencije međuvršnjačkog nasilja u kojem je prevencija nasilja na internetu usmjerena na razvoj zdrave osobnosti, odgoj za nenasilje te očuvanje mentalnog zdravlja djece i mladih.

U panel raspravi sudjelovali su učenici obje škole, stručni suradnici škola, učitelj informatike iz OŠ Okučani, djelatnik MUP-a PP Okučani koji radi na poslovima maloljetničke delinkvencije, socijalna radnica i psihologinja iz CZSS Nova Gradiška.

Puno pitanja i odgovora, raznišljanja i primjera iz prakse učinili su ovu Javnu tribinu izuzetno zanimljivom, tako da smo se kućama vratili puni dojmova.

Dogovoreno je kako ćemo ovu suradnju sigurno nastaviti i ubuduće!

Uz pozdrave i zahvale poručili smo učenicima i djelatnicima OŠ Okučani: Vidimo se sljedeće godine u Čaglinu!

Pedagoginja: