Prvi puta na Županijskom prvenstvu u košarci.
Autor: Marija Krajtner, 17. 1. 2020.

U četvrtak, 16. siječnja 2020. godine, u sportskoj dvorani Tomislav Pirc u Požegi održano je Županijsko prvenstvo Osnovnih škola u košarci. Prvenstvo je organizirao Školski sportski savez Požeško slavonske županije. Sudjelovalo je ukupno 4 ekipe osnovnih škola.

U kategoriji učenika nastupile su, uz učenike naše škole odnosno ŠSD Kune, i slijedeće ekipe: ŠSD Slavonac, OŠ fra Kaje Adžića iz Pleternice, ŠSD Emanmuel, Katolička osnovna škola i ŠSD Sloga, OŠ Julije Kempf obje iz Požege. Prvo mjesto osvojili su učenici OŠ Julija Kempfa i tako osigurali nastup na Državnom prvenstvu Osnovnih škola, drugo mjesto zauzela je Katolička osnovna škola, u razigravanju za treće mjesto bolja ekipa na natjecanju bila je OŠ fra Kaje Adžića iz Pleternice i tako osvojila treće mjesto u Županiji dok su naši učenici zauzeli četvrto mjesto. Učenici su se po prvi puta okušali u ovome sportu te pokazali veliku borbenost na terenu ali i želju za nastavkom bavljenja ovim sportom u sklopu našeg školskog sportskog društva.

Učenici koji su sudjelovali na prvenstvu u košarci su: Vinko Šapina, Marko Njerš, Marin Knaus, Marino Majetić, Hrvoje Tekavčić, Luka Bošnjak, Zvonko Radman, Zvonko Kušenić, Tomislav Tušek, Mateo Rogalo, Danijel Miloš i Leon Krpan.

Mladi sportaši su se nakon natjecanja opuštali uz pizzu i razgovor. Natjecanje je bilo vrlo uzbudljivo, poučno i zanimljivo. Našim mladim sportašima želimo puno uspjeha na idućem prvenstvu koje će se održati slijedeće školske godine.