SUDJELOVALI SMO U PROVOĐENJU AKCIJE ,,SOLIDARNOST NA DJELU 2019.“
Autor: Marija Krajtner, 5. 12. 2019.

Iako Crveni križ tijekom čitave godine prikuplja pomoć za potrebite, organizira darivanje krvi, pomaže stanovništvu prilikom elementarnih nepogoda, šalje pomoć i u najugroženija područja u svijetu, postoji mjesec u godini, kada se plemeniti ljudi diljem naše Domovine, redovito uključuju u Akciju Hrvatskog Crvenog križa - ,,Solidarnost na djelu“. To je mjesec listopad!

I ove godine učenici naše škole su se aktivno uključili u ovu Akciju, koja se organizira već nekoliko desetljeća. Ove godine ukupno su prikupili 4.227,85 kuna.

Time su dokazali, kako su itekako senzibilizirani  za pomaganje potrebitima. A za njihov trud škola ih nagradi slatkim darovima, koje im podijelimo za Svetog Nikolu.

Kao odgojno-obrazovna ustanova zaista smo ponosni na učenike koji prepoznaju važnost pomaganja drugima, važnost volontiranja te se nadamo kako će se i u buduće uključivati u humanitarni rad.

U vrijeme kada mnogi i sami nemaju dovoljno novaca za svoje potrebe, čovječnost i dobrota plemenite ljude ne sprječava, da u okviru svojih mogućnosti, pomognu potrebitima.

HUMANOST I SOLIDARNOST ne poznaju i ne priznaju granice, udaljenosti, podijeljenosti, poznaju samo i jedino dobru volju i izuzetan trud onih koji žele pomagati drugima.

Svim učenicima koji su prikupljali novac, kao i svim stanovnicima općine Čaglin koji su donirali novac u ovogodišnjoj Akciji ,,Solidarnost na djelu“ od srca veliko HVALA!

Pedagoginja: