NAJMLAĐI UČENICI U SLAVONSKOM BRODU PRISUSTVOVALI TRADICIONALNOJ MANIFESTACIJI ,,DANI IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ
Autor: Marija Krajtner, 29. 4. 2019.

Sukladno Školskom kurikulumu učenici prvog i drugog razreda Matične škole i Područnih škola Djedina Rijeka, Ruševo i Ljeskovica išli su na jednodnevni izlet 12. 4. 2019. godine u Slavonski Brod. Ni kiša ni vjetar nisu umanjili uzbuđenje naših najmlađih učenika zbog ovog izleta. Toplo obučeni, s ruksacima punim hrane i sokova, pristojno su ušli u komforni autobus koji je bio parkiran ispred škole. Mašući jedni drugima, iz školskog dvorišta ravnateljica, dio djelatnika škole i roditelji, a oni u toplom autobusu s nosićima pritisnutim o prozorska okna, sa svojim učiteljicama Ivanom Mlakar, Željkom Peić, Marinom Filipović, Tenom Pejakušić i učiteljem Željkom Jaićem. Put je protekao u redu te smo stigli na naše prvo odredište - Grad Slavonski Brod.  Dolaskom u Slavonski Brod pošli smo na predstavu……

Nakon predstave uputili smo se u obilazak Tvrđe u kojoj smo posjetili Muzej tamburice i Muzej kovačnice te smo upoznali i družili se s likovima iz "svijeta bajki". Puno smo se fotkali i tako zabilježili prvi veći izlet učenika 1. i 2. razreda ove školske godine.

Iz Slavonskog Broda smo krenuli u posjet ZOO vrtu u Ruščici kod obitelji Milec. Bili smo zadivljeni različitim primjercima životinjskih vrsta. I na kraju, ne smijemo zaboraviti mjesto gdje smo ručali, poznati Mc Donalds. Tom poznatom lancu prehrane bez iznimke se raduju sva djeca, zbog različitih poklončića koje mogu ponijeti sa sobom. U Čaglin smo došli u poslijepodnevnim satima. Umorni, ali puni utisaka koje će naši učenici zasigurno danima prepričavati svojim ukućanima.

Učitelji razredne nastave