PREVENTIVNO-EDUKATIVNA RADIONICA HAK-a ,,VIDI I KLIKNI“ ODRŽANA U ČAGLINSKOJ ŠKOLI
Autor: Marija Krajtner, 3. 4. 2019.

Učenici od 1. do 4. razreda MŠ poslušali su i pogledali vrlo korisno predavanje o sigurnosti u prometu. HAK ga provodi diljem Hrvatske u vrtićima i osnovnim školama pod nazivom ,,Vidi i klikni“. Djelatnice HAK-a gospođe Andrijana i Sandra su na izuzetno zanimljiv i djeci razumljiv način objasnile pravila ponašanja u prometu. Naglasak su stavile na sigurnost pješaka u prometu i to naročito na sigurnost djece-pješaka. Tako smo u sportskoj dvorani vidjeli pješački prijelaz ( zebru ), automobile na napuhavanje i električni automobil te semafor za pješake. Učenici su sudjelovali u praktičnom dijelu radionice, pokazano im je pravilno prelaženje ceste preko pješačkog prijelaza, korištenje nogostupa, uočavanje prometnih svjetala, tko ima prednost prolaska u određenim situacijama, upoznavanje s rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila, propisno i pravilno sjedenje u automobilu, korištenje dječjih sjedalica i sigurnosnih pojaseva u automobilu te kako prelaziti cestu gdje nema pješačkog prijelaza

Postavljale su učenicima pitanja i bilo oduševljene njihovim točnim odgovorima. Na kraju su podijelile bojanke s dva tipa prometnih situacija – ispravnim i neispravnim ponašanjem koje će obojati u školi. Nakon toga imaju zadatak ponijeti ih roditeljima i zajednički pročitati kako na siguran i pravilan način zaštititi svoje dijete kada je sudionik u prometu.

Samo pravilna edukacija i preventiva mogu pomoći da sigurnost u prometu bude na najvišoj mogućoj razini. A zaštita i sigurnost djece bi svakom odraslom trebala biti na prvom mjestu. Učenici i učiteljice su velikim pljeskom zahvalile izvrsnim predavačicama. I njima se svidjelo koliko naši učenici poznaju prometne propise te su najavili kako će se rado odazvati i održati neku novu radionicu.u našoj školi.

Fotografije možete pogledati u kartici Foto-galeriji

Pedagoginja škole: