2018-04-18 07:45:17

PEDAGOGINJA I DVIJE UČENICE ČAGLINSKE ŠKOLE NA DRŽAVNOJ SMOTRI DAROVITIH UČENIKA ,, NOVIGRADSKO PROLJEĆE 2018.“

           Po 29. put u Novigradu Istarskom održana je smotra darovitih učenika pod nazivom ,, Novigradsko proljeće“.

          Za one koji ne znaju što je državna smotra Novigradsko proljeće reći ćemo da je to smotra koja ima tradiciju dugu 43 godine. Počela je s radom u Novalji na otoku Pagu, a onda je njeno održavanje premješteno u Novigrad Istarski. Na njoj sudjeluju daroviti učenici koji su se istakli u jezično-umjetničkom području, odnosno koji pišu i objavljuju svoje radove, pjevaju, plešu, glume, imaju smisla za novinarstvo, osmišljavaju radijske emisije, izrađuju predmete za scenografiju, šiju kostime, slikaju, snimaju, izrađuju slikovnice i sl. Ukupno je 20 radionica u sklopu ove Smotre. Svakog učenika za kojeg njegov voditelj INA, učitelj ili stručni suradnik procijeni da se ističe u jezično-umjetničkom području može prijaviti na ovu važnu Državnu smotru.

       Međutim, biti pozvan nije jednostavno, svaki predloženi učenik mora dokumentirano potkrijepiti svoju nadarenost te Državno prosudbeno povjerenstvo boduje svakog učenika.

         Pedagoginja uočava i prati darovite učenike te na osnovu sudjelovanja na natjecanjima,

 osvojenim nagradama i priznanjima predlaže darovite učenike. Ove godine je predložila dvije učenice te u koju radionicu da se prijave: Ivanu Tušek u scensku radionicu i Doru Kavicki u radionicu novine na internetu. Uz njih se prijavila i pedagoginja Ljiljana Đurđević. Državno prosudbeno povjerenstvo je pozvalo sve tri da tjedan dana u Novigradu Istarskom pokažu svoju darovitost u odabranim radionicama, ali isto tako da nauče nešto novo od ostalih sudionika i voditelja radionica. Voditelji radionica su izuzetno poznati i priznati u svojim područjima rada, tako da je posebna čast sudjelovati na ,,Novigradskom proljeću“.  Na završnoj priredbi pokazale su što su naučile.

      Međutim, škola ne bi mogla sama snositi troškove putovanja i smještaja za učenice, pa su nam i ove godine nesebično pomogli Općina Čaglin i Županija požeško-slavonska.

Od srca zahvaljujemo načelniku Općine Čaglin gospodinu Daliboru Bardaču i županu gospodinu Alojzu Tomaševiću na financijskoj i moralnoj potpori!

 

        Ponosni smo, na naše skromne, pametne i darovite učenike te ćemo i ubuduće otkrivati darovite učenike, poticati ih da se nastave i dalje usavršavati u područjima u kojima su daroviti.

 

                                                                                     Pedagoginja škole:

                                                                                 Ljiljana Đurđević, prof.

 


Osnovna škola Stjepana Radića Čaglin