ČAGLINSKI OSMAŠI U POSJETU HRVATSKOM BRANDU LEGA-LEGA
Autor: Marija Krajtner, 17. 5. 2013.

Učiteljica likovne kulture Zlata Zapalac odlučila je povesti učenike 8. razreda, članove Likovne skupine i Foto-sekcije iz OŠ Stjepana Radića Čaglin, na izlet u Osijek. Obzirom kako je osmašima vrijeme odabira srednje škole, učiteljica je organizirala posjet dizajnerskom studiju „MIT“ koji je  najpoznatiji po brandu „LEGA-LEGA“. Kada smo stigli na odredište dočekao nas je umjetnički direktor i suvlasnik grafičkog studija „MIT“ Boris Matešić. Prvo smo obišli izvrsno uređen dizajn-studio koji se prostire na dva kata. Upoznali smo  njihove grafičke dizajnere i vidjeli kako rade logo, plakate, prospekte, reklame i sl. Također, kao posebnu zanimljivost doznali smo kako rade i filmsku animaciju. Predstavili su nam jednu takvu animaciju, način stvaranja i krajnji rezultat. Zaista smo se oduševili viđenim.

Također smo upoznali i njihov poznati brand „LEGA-LEGA“. Brand nam je super zanimljiv, jer je baš za mlade. U njihovoj „LEGA-LEGA“ dizajnerski uređenoj trgovini u Osijeku, vidjeli smo majice u neobičnom pakiranju, rokovnike posebnog dizajna, neobične plakate i sve drugo što predstavlja ovaj brand. Svakome se nešto svidjelo. Na  kraju našeg posjeta direktor Boris predao nam je poklone za uspomenu.

Smatram kako smo na ovaj način pomogli našim učenicima da konkretno dožive pojam grafičkog dizajna.

Jer tko zna, možda jednog dana netko od ovih učenika stvori svoj, jednako prepoznatljiv brand.

Učiteljica likovne kulture

Zlata Zapalac