« Ožujak 2024 »

AKTIVNOSTI ČLANOVA LIKOVNE SKUPINE NAŠE ŠKOLE
Autor: Marija Krajtner, 20. 11. 2012.

Likovna skupina naše škole, koju vodi učiteljica likovne kulture Zlata Zapalac, sudjeluje na većini natječaja na temu likovnog izričaja za učenike osnovnih škola.

Nabrojati ćemo neke natječaje koje je marljivo pratila učiteljica Zlata Zapalac i prijavljivala likovne radove svojih učenika, ne samo članova likovne skupine, već i ostalih učenika, kada na satu likovne kulture ocijeni kako je rad zavrijedio da se pošalje na natječaj.

Sudjelovali su sa svojim radovima na natječaju na temu straničnika za učenike hrvatskih osnovnih škola. Tema je bila jako zanimljiva jer je straničnik ,,predmet od papira, kože, tkanine ili metala koji se stavljaju u knjigu za oznaku mjesta gdje je čitatelj prekinuo čitanje. Na ovogodišnji natječaj koji je organizirala Gradska knjižnica ,,Juraj Šižgorić,, Šibenik pristiglo je preko pet stotina naučiti učenike Na Državnom natjecanju iz likovne kulture za učenike OŠ na temu Tradicija i suvremenost – Biološka raznolikost Republike Hrvatske sudjelovao je i naš učenik VII. razreda Danijel Račić. Od ukupno prispjela 2326 učenička rada, stručno Povjerenstvo je odabralo 343 rada, a među kojima i Danijelov, koja su postavljena na izložbi u Muzeju Mimara u Zagrebu.

Već dvije godine sudjelujemo i na natječaju koji organizira Državna uprava za zaštitu i spašavanje na teme vezane uz područja njihovog rada, natječaj Hrvatske turističke zajednice na temu Volim Hrvatsku, natječaj Hrvatske pošte za najljepšu poštansku marku, međunarodni Armalov natječaj za čišći okoliš i očuvanje voda, te još puno, puno toga. Zahvalnice i priznanja za sudjelovanje na natječajima, na zidovima školskih hodnika, pričati će generacijama koje dolaze, kako trud, marljivost i uporan rad  imaju neprocjenjivu vrijednost zauvijek. Ne bi bilo u redu ne navesti imena naših likovnjaka, jer tko zna, možda se o nekima od njih, bude čulo i kada napuste školske klupe naše škole: Ivan Nekić, Nedeljka Radosavljević,Josip Knežević, Tena Vuzem, Marijana Putak, Mihael Miloš, Marijana Tomešić, Nikolina Nukić, Jelena Josipović, Albert Butina, Katarina Bošnjaković,Laura Filipović, Ivana Jurić, Martina Barišić, Antonio Krajtner,Mirna Vuzem, Ivan Brnjarski, Ana Babić, Danijel Račić i Mateja Vukić.

Zahvaljujemo i čestitamo vrijednim likovnjacima i njihovoj učiteljici likovne kulture Zlati Zapalac, jer talent, ljubav i trud koji pretaču u likovni izričaj, ne ukrašava samo hodnike naše škole, već sudjelovanjem na natječajima pronose svoja imena, ime škole i mjesta odakle dolaze.

Pedagoginja škole: