Županijsko prvenstvo osnovnih i srednjih škola u krosu
Autor: Marija Krajtner, 15. 10. 2019.

U organizaciji Školskog sportskog saveza Požeško- slavonske županije na terenima NK „Dinamo“ u Vidovcima je dana 15. listopada 2019. godine održano Županijsko prvenstvo Školskih sportskih društava Osnovnih škola u krosu za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola.

Prvenstvo su otvorile učenice petih i šestih razreda, gdje su naše učenice ostvarile odličan uspjeh i osvojile prvo mjesto u Županiji te na taj način osigurale sudjelovanje na Državnom prvenstvu Osnovnih škola. Za ekipu OŠ Stjepan Radić sudjelovale su Lorena Švajda (1.mjesto), Tea Topić (4.mjesto), Lana Knaus (7.mjesto) te Sanja Panić koja je ostvarila solidan uspjeh.

Slijedili su učenici petih i šestih razreda, gdje su naši učenici uz sav trud i zalaganje osvojili 7.mjesto u konkurenciji školskih sportskih društava za ekipu su sudjelovali Leon Bolić, Vinko Šapina, Teo Radljević i Matej Kukić.

Potom su na teren izašle učenice sedmih i osmih razreda, gdje su naše učenice ostvarile zapaženi rezultat ,Marta Vidmar i Antea Borevac u top deset, osvojivši treće mjesto u konkurenciji školskih sportskih društava. Za ekipu su osim navedene dvije sudjelovale i Gabrijela Korman te Lana Tomešić sa solidnim rezultatima.

Na kraju prvenstva sudjelovali su učenici sedmih i osmih razreda gdje su učenici naše škole u iznimno jakoj konkurenciji osvojili osmo mjesto, zapažen je bio Marin Knaus koji je ostvario odličan rezultat (4.mjesto) a ostatak ekipe činili su Tomislav Tušek, Zvonko Radman i Marko Vukić.

Čestitamo pobjednicama i želimo im puno uspjeha u slijedećem krugu natjecanja na Državnom prvenstvu. Našim mladim trkačima i trkačicama želimo puno uspjeha na natjecanju slijedeće godine, da pokažemo i dokažemo, kako se možemo popeti stepenicu više. Duh, zajedništvo, borbenost, međusobno bodrenje, veselje na licima svih čini ovakva natjecanja iznimno posebnim i dragocjenim u ostvarivanju učeničkih sportskih uspjeha.