« Ožujak 2024 »

Božićna priredba 2015.
Autor: Marija Krajtner, 5. 1. 2016.

U ovom posebnom predbožićnom trenutku  putovat ćemo stazama radosti i veselja na kojima ćemo svi uživati u pjesmi, plesu, lijepoj riječi i osmijehu.

Učenici naše škole i ove su godine priredili božićnu priredbu kako bi povodom nadolazećih blagdana darovali nešto lijepo jedni drugima, svojim roditeljima i učiteljima. Tako su u male darove upakirali mnoštvo lijepih riječi izgovorenih u recitacijama, igrokazima, i ispjevanih u poznatim stihovima.

Božić nam dolazi i radost u srca donosi! Stoga pjevajte na sav glas stihove naših poznatih božićnih pjesama. Govore o rođenju Sina Božjega, rođenoga u siromaštvu, u betlehemskoj štalici. Pjesmama  slavimo rođenje Spasitelja koji donosi otkupljenje ovome svijetu.

Tamburaški orkestar – Udruga „Bekrija“ pod ravnanjem učitelja/mentora Roberta Vojvodića uvest će nas glazbom u ozračje Božića skladbama: Svim na zemlji i Radujte se narodi.

Božić je poseban blagdan kojem se  možda najviše raduju djeca, upravo zbog spontanosti i načina na koji mališani izražavaju svoju radost. Božić je, naravno, vrijeme darivanja i pritom ne mislimo na potrošačku groznicu, nekontrolirano kupovanje i trošenje novca. Znate li da osmijeh ne košta ništa, a djeluje čudesno? Obogaćuje onoga tko ga prima, a ne osiromašuje onoga tko ga daje. I zato ne zaboravimo, i osmijeh je dar, a onaj na licu djeteta jednostavno nema cijene.

Veselje i radost dočarat će nam dramska skupina 3. razreda koje je uvježbala učiteljica Željka Peić, igrokazom: Vesela radionica Djeda Božićnjaka.

Kako izgleda Božić u matematičkoj učionici, pokazat će nam učenici 6. razreda koje je marljivo uvježbavao učitelj matematike Stjepan Efinger.

Odlazak na ponoćku, bez obzira što se radi o kasnim noćnim satima, poseban je doživljaj u obiteljima, a još veći djeci. Ponoćka je prožeta istinskim veseljem, tijekom koje uz pjesmu, molitvu, čekamo rođenje Isusa Krista. Jaslice, Sveta Obitelj, životinje oko jaslica… slika je i doživljaj u životu jedne obitelji koji u sjećanju ostaje čitav život i uvijek iznova budi prekrasne uspomene.

Pjevački zbor  pod ravnanjem učiteljice Ivane Razumović, otpjevat će pjesmu: Nek moje srce budu jasle.

Zimi i zimskim radostima vesele se djeca, uživajući u sanjkanju, grudanju, pravljenju snjegovića, a inspiraciju za pisanje o zimi i nadolazećim blagdanima pronašli su učenici 3. razreda literarne skupine pod vodstvom učiteljice Gordane Ereiz.

Učenica Iris Šišić pročitat će svoju pjesmu zanimljivog naslova: Zim, zim, zima, a učenik Marin Knaus sastavak: Božić kuca na vrata.

Osim pjevanjem, kako još možemo pozdraviti Božić? Plesom, naravno! Naša razigrana plesna skupina, koju je uvježbala učiteljica Tonica Kudrić, izvest će plesnu točku na melodiju i stihove poznate pjesme širom svijeta: Feliz navidad. Pozdravimo ih velikim pljeskom.

Kako je jedan dječak doživio rođenje novog člana u obitelji, s radošću ili ne, vidjet ćemo u igrokazu: Kako sam postao brat koji će izvesti učenici dramske skupine pod vodstvom pedagoginje Ljiljanje Đurđević.

Svake godine djeca pišu pisma s raznim željama Djedu Božićnjaku koji živi u dalekoj Finskoj, u Laponiji. Dana Damjanović i Sanja Panić, učenice 2. razreda literarne skupine, pod vodstvom učiteljice Gordane Ereiz pročitat će svoja pisma i želje.

Pjevački zbor učenika zaželjet će pjesmom svima sretnu novu godinu, pjesmu velikog pjesnika i glazbenika Arsena Dedića, a uvježbala ih je učiteljica Ivana Razumović. Gospel: Oh, happy day otpjevat će Maja Stanković, učenica 6. razreda.

Kako djeca vide Božić i njegovu čaroliju, pokazat će u sastavcima učenici 4. razreda literarne skupine: Lara Mirković, Martina Poje i Danijela Lovrić pod vodstvom učiteljice Gordane Ereiz.

Plesna skupina pod vodstvom učiteljice Tonice Kudrić rasplesat će sve poznatim hitom: Shake up Christmas, a učenice: Doris Dragičević i Ivana Tušek uvježbale su samostalno plesnu točku na isto tako poznati hit: All I want for Christmas is you.

Nekoliko dana prije praznika učenici su s veseljem uređivali  svoje učionice, bili su jako maštoviti i kreativni, stvarali su božićnu atmosferu radosti, zajedništva i pomaganja. Svaki razred uredio je na svoj način, a sada će ravnateljica Slađana Švajda proglasiti najljepše uređenu učionicu koju je glasanjem odredio žiri pojedinih učitelja.

Prvo mjesto je osvojio 2. razred :)

Drugo mjesto je osvojio 3. razred :)

Treće jesto je osvojio 5. razred :)

Ostali razredi su dobili utješne nagrade.

Čestitamo učenicima na najljepšoj učionici.

Bližimo se zadnjoj točki. Slijedi igrokaz: Pa dobro gdje je taj čovjek? koji će izvesti učenici dramske skupine pod vodstvom pedagoginje Ljiljane Đurđević – uz gitarističku i vokalnu pratnju. Gitare sviraju: Irena Poje, Monika Lukas i Robert Vojvodić, a vokalno prate: Iva Vidmar, Maja Stanković i Dora Kavicki.

Za ovako lijepo uređenu pozornicu zahvaljujemo učitelju likovne kulture Robertu Kresini, učiteljici Mirti Kolar i Zadruzi na izradi božićnih ukrasa i aranžmana i svim učiteljima koji su pomogli kako bi ova priredba bila što svečanija.

I na kraju želimo vam svima sretne i blagoslovljene nadolazeće blagdane – provedite ih u miru, veselju i zajedništvu jer Božić je u našem srcu svaki put kad nekome oprostimo. Kada darujemo pažnju bližnjemu svome, kada od srca pomažemo potrebitima, kada nismo sebični i kada gledamo očima srca… Sretan Božić!